FAQ

Zde najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy týkající se svatebního focení a videa.

(Obchodní podmínky najdete níže.)

Napsal/a jsem vám, ale neodepisujete. Co mám dělat?

Raději zavolejte na tel. číslo +420 739 649 049 nebo se nám ozvěte na náš Facebook. Často se stává, že se člověk při vyplňování e-mailu překlepne nebo e-maily skončí ve složce Spam. Můžeme je také v záplavě e-mailů přehlédnout.

Jak dlouho dopředu je vhodné si zarezervovat termín?

Svatební termíny se rychle plní. Čím dříve se tedy ozvete, tím větší budete mít šanci, že Váš termín bude volný. Většina termínů se obsadí během ledna. Upozorňujeme, že termín je postoupen těm zájemcům, kteří za daný termín složí zálohu jako první.

Jak si u vás zarezervujeme svatební termín?

Pro platnou rezervaci svatebního termínu je nutné uhradit částku 5 000 Kč na účet 115-4405610227/0100, která je při zrušení termínu z Vaší strany nevratná. Zálohu je možné uplatnit na náhradní termín za předpokladu, že bude změněn nejpozději 3 měsíce před původně smluveným termínem.

Účtujete si peníze za cestu?

Ano, cestovné si účtujeme 6Kč/km. Při delších trasách se domlouvám s klienty individuálně na snížených taxách.

Dáváte si se snoubenci před svatbou osobní schůzku?

Pokud je to možné, tak vždy ano. Nejčastěji se scházíme měsíc před svatbou. Záleží na tom, jak Vám to časově nejvíc vyhovuje.

Kdy a jak mám uhradit zakázku?

Svatební zakázka je splatná ihned po svatebním dni. Doplatek nám zašlete na účet uvedený ve smlouvě. Po domluvě je možné uhradit doplatek při předávání zakázky. Zakázka musí být nicméně vždy zaplacená před předáním fotografií.

Za jak dlouho obdržím hotové fotografie/video?

Standardní doba vyhotovení zakázky závisí na naší současné vytíženosti a může se pohybovat od 2 do 8 týdnů.

Lze u vás zakoupit dárkový poukaz?

Ano, můžete nám napsat, o jaký poukaz byste měli zájem, a my Vám jej nachystáme.
OBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
(platné od 1. června 2020)

Všechny fotografie a videa jsou předmětem autorského práva a majetkem autora. Nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Dokumentované osoby mohou používat fotografie a videa pro svou nekomerční osobní prezentaci.a) Objednáním kterékoli služby automaticky souhlasíte s přijetím těchto obchodních podmínek.
b) Neupravené fotografie a záběry neposkytujeme a nelze je vyžadovat.
c) Vlastní vzhled a jeho nespokojenost s ním není důvod k reklamaci.
d) Nezodpovídáme za sníženou kvalitu fotografií vlivem špatného počasí, osvětlení nebo v případě, že nám budou ze strany hostů kladeny překážky (např. svatebčané fotící na telefony).
e) Nespokojenost a nesouhlas se stylem autora není důvodem k reklamaci zakázky.
f) Klient je také srozuměn se skutečností, že výsledky poskytnutých služeb jsou odrazem reality skrze elektronická zařízení, reflektují osobitý vzhled věcí, krajiny a lidí. Estetická kvalita fotografií/videa se vzhledem k této skutečnosti může různit a jejich hodnocení je proto ryze subjektivním aspektem.
g) Výsledné fotografie i videa zůstávají navždy duševním vlastnictvím autora dle zákona o duševním vlastnictví – je tedy zakázáno je jakkoliv upravovat, retušovat nebo předělávat.

PODMÍNKY SVATEBNÍ FOTOGRAFIE

a) Na rezervaci svatebních termínů vyžadujeme zálohu (odečte se z celkové ceny).
b) Cena za dohodnuté služby je splatná ihned po svatbě na základě vystavené faktury.
c) Maximální doba fotografování/natáčení je uvedena v ceníku u jednotlivých balíčků a nelze ji prodlužovat či jakkoliv nadstavovat, pokud nebylo předem dohodnuto jinak.
d) Vyhrazujeme si právo být jediným fotografem/kameramanem na svatbě, jiní fotografové či kameramani jsou možní pouze po předchozí domluvě.
e) Výsledné fotografie/záběry vybíráme dle vlastního autorského přístupu a uměleckého cítění.
f) Doba dodání svatebních fotografií/videoklipů je 2-8 týdnů od pořízení snímků a záběrů.
g) Hotové fotografie a videa zasíláme až po uhrazení kompletní částky celé zakázky.
h) Vyhrazujeme si právo dodací lhůtu kdykoliv prodloužit, a to bez předešlého upozornění.
i) Garance vrácení peněz, pokud fotografie nebo video neobdržíte do 6 měsíců.

PODMÍNKY PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE

a) Cena za kterékoliv služby je pevně stanovená a je splatná ihned po focení.
b) Nedostavíte-li se na dohodnuté focení do 30 minut od dohodnutého času bez předchozí omluvy, služba se ruší (pokud by zaplacen poplatek, propadá).
c) Fotografie, které v rámci vašeho balíčku obdržíte, vybírá klient z dodaných náhledů.
d) Náhledové fotografie nesmí být zveřejňovány online, tisknuty, poskytnuty k nahlédnutí třetím stranám ani skladovány klientem déle než je nezbytně nutné k provedení výběru.
e) Pokud z důvodů, které nemohu i přes vynaložené úsilí ovlivnit, focení neprobíhá podle plánů (např. nespolupracující dítě, špatné počasí), je možné se domluvit na náhradním termínu a zaplacení navíc částky adekvátní vynaloženému úsilí a času, nebo na zrušení zakázky a zaplacení částky adekvátní vynaloženému úsilí a času.
f) Doba dodání fotografií je 2 týdny od obdržení vybraných fotek z náhledů.