O mně

Je těžké o sobě říct něco přesvědčivého, aniž by to neznělo jako klišé – každý fotograf se ostatně chce ukázat v tom nejlepším světle. Já však, spíše než se v takovém světle ukazovat, s ním chci tvořit.

Fotografii jsem nikdy nestudoval, ale miluju ji odmalička. Díky tomu, že jsem vyrůstal na venkově, jsem se zpočátku věnoval fotografování v přírodě; zachycování přirozených životních cyklů fauny a flóry, její krásy a nespoutanosti. A to mě přivedlo k momentkám. Bavilo mne, jak dokážou samy o sobě vyprávět příběhy, aniž by bylo vyřčeno jediné slovo.

Od té doby se snažím zdokonalovat svou schopnost být jako fotograf ve správný čas na správném místě a vytvářet opravdové vzpomínky. Proto se již pět let živím zejména svatební fotografií, kde dokážu svůj talent proměnit ve zlato. Ať už na cestách, s fotoaparátem v ruce nebo z dronu.

Pohled z Fuerteventury

La Pared

Pohled z Tenerife

Playa de Benijo

Pohled z Fuerteventury

Playa de Ajuí

Pohled z ostrova Skye

Fairy Glen

Pohled z Mallorky

Albercutx Watchtower

Pohled z Tenerife

Playa de la Tejita

Pohled z ostrova Skye

Old Man of Storr

Pohled z Fuerteventury

Isla de Lobos

Pohled z Fuerteventury

Ovce na pláži Cofete

Pohled ze Slovinska

Jezero Bled

Pohled ze Slovinska

Dělám hudbu

Kdo by tušil, že mne klavírové drily na základce přivedou k vlastní tvorbě. Dá se totiž říct, že mám i hudební sluch. Občas si zahraju také na kytaru nebo ukulele a zkomponuju melodii, jíž doprovází video z vlastní produkce.

Na internetu dodnes visí několik singlů a jedno EP hudebního projektu Bake Until Golden, jehož jsem zakladatelem. Spolupracoval jsem i na řadě dalších známějších i méně známých písní různých autorů.

A přestože jsem v posledních letech nechal svůj projekt spát, spojil jsem se s textařem Vojtěchem Vandou a BUG jsme vzkřísili. Naše hudební pokusy můžete sledovat zde.

Studoval jsem angličtinu

Má záliba v cestování má jistý základ i ve studiu, během nějž jsem se věnoval překladatelství a tlumočnictví. A jelikož jsem získal magisterský titul na Univerzitě Palackého v Olomouci, tak v čase, který mi zbývá, předávám své znalosti v rámci doučování.